Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/89122/virtual/www/domains/smyslnavasen.cz/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Homosexuálové - Smyslná Vášeň

Homosexuálové

Homosexuálové jsou lidé sexuálně orientovaní na osoby stejného pohlaví. Historie k homosexuálům přistupovala různě, ale spíše převažuje špatná zkušenost a odsouzení takových osob. Homosexualita byla velmi dlouho považována za nemoc a pokusy vyléčit ji skončili bez úspěchu.

V několika posledních desítkách let se bohudík přístup ke gayům a lesbičkám změnil. U nás se tak stalo ve větší míře po roce 1989. Česká společnost je k homosexuálům vstřícná, hlavně mladší generace, ale přesto se lidé s odlišnou orientací potýkají s řadou předsudků. Zdá se, že řady homosexuálů rostou, ale je to jen dáno tím, že se nebojí přiznat a za svoji orientaci se nestydí.

Zjištění

Homosexuálem se člověk nestává, homosexuálem se člověk narodí. Zjištění přijde dříve či později. Někdo tuto skutečnosti zjistí již v dětském věku, někdo až s partnerskými problémy v heterosexuálním vztahu. Homosexuální orientaci člověk nezíská v průměru života, ani vlivem špatným zážitků.

Přiznání rodině a blízkých přátelům o jiné sexuální orientaci není jednoduché a někdy to může vést k přetrhání nebo ukončení vztahů. Rodiče obvykle tuto zprávu nesou velmi těžce, především otcové, matky lesbiček či gayů se orientací svých potomků vyrovnají snáze a rychleji a dokážou ho podpořit a pochopit. Rodiče by při svých dětech měli stát a pochopit, že je jedno, jestli jejich partner bude opačného nebo stejného pohlaví, hlavně aby byli šťastní a v životě úspěšní.

Výchova vlastních dětí

Velké spory se vedou o to, zda homosexuální páry mohou vychovávat děti nebo zda je mohou adoptovat. Lidé se bojí, že děti nebudou mít správný model rodiny. Přitom už nikdo nepoukazuje na to, že stále větší počet manželství se rozvádí a řada dětí vyrůstá bez druhého rodiče, nejvíce bez mužského vzoru. Společnost se také obává, jak by bylo takové dítě přijímáno okolím a jakou pozici bude mít mezi svými vrstevníky.

 
Starší příspěvky:
Copyright: frugo / 123RF Stock Photo
Sex bez závazků

Sex bez závazků si vždy užívalo poměrně dost lidí nejenom těch, co jsou momentálně bez partnera. Ale co je pro...

Zavřít