Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/89122/virtual/www/domains/smyslnavasen.cz/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Nesoulad v sexu - Smyslná Vášeň

Nesoulad v sexu

Ze začátku partnerského vztahu je všechno v pořádku, umíte se rozesmát, hezky se o sebe staráte. Ale dokud spolu jen chodíte, vše se zdá báječné a v nejlepším pořádku. První trhliny přichází se společným bydlením a další s narozením dětí. Čas od času se mohou vyskytnout problémy i v sexu, ale s malými dětmi se sex velmi změní.

Sexuální potřeby jednotlivých lidí se mění v průběhu let a s prvními starostmi a stresem přichází i první problémy se sexuální výkonností. Jestliže si partneři nesednou v začátcích vztahu, je lepší zvolit rozchod a hledat jiného partnera, se kterým si lépe sednete. Náročnější z partnerů často nese špatně rozdíly sexuálním apetitu. Problémy tohoto charakteru mají vždy tendenci se spíše jen zhoršovat.

Porada s odborníkem

Nikde není psáno ani dáno, jak často by se měl člověk milovat a je to tak dobře. Je časté, že si partneři při sexu až tak nevyhovují, hlavně mladí muži vyžadují sex častěji než jejich partnerky. Některé ženy nemusí mít nutně jen sex, orgasmus mohou dosáhnout i jinými technikami, chtějí více něžností, pozornosti i jemnosti a dlouhou milostnou předehru. Někdy ženě stačí jen přitulení. Další možností je hledání společného kompromisu, kdy se dohodnete, že se tedy nebudete milovat dvakrát denně, jak chcete vy, nebo dvakrát do měsíce, jak chce váš partner, ale například dvakrát týdně. Řešení tohoto problému společným kompromisem je poměrně častá volba párů. Nic však nejde naplánovat, ani není dobré tento kompromis vyžadovat.

Porada s odborníkem

Pokud se partneři nedokážou ohledně sexuálního nesouladu dohodnout, je lepší navštívit odborníka, sexuologa nebo rodinného poradce. Odborník s partnery promluví a zjistí rozdíly a problémy ve vztahu a může fungovat jako zprostředkovatel. Partneři začnou na své problémy nahlížet jinak a to jim pomůže ve vzájemné komunikaci a uspořádají si vztah tak, aby byli spokojení oba.

 

 
Starší příspěvky:
Copyright: evdoha / 123RF Stock Photo
Když je sex povinost

V každém dlouhodobém vztahu se postupně stane sex jen rutinou a v případě, že jeden z partnerů je méně náruživý, sex se...

Zavřít