Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/89122/virtual/www/domains/smyslnavasen.cz/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Sex s nástupem mateřství - Smyslná Vášeň

Sex s nástupem mateřství

Pro ženu znamená porod dítěte velkou změnu ve všech oblastech života, i v té sexuální oblasti. Porod mění a do určité míry i poškodí pohlavní orgány ženy, ženě přináší dítě velkou změnu v uspořádání hodnotových i časových priorit. Ženy si pokládají mnoho otázek, např. zda budou manžela stále přitahovat nebo jestli bude sex bolet.

První poporodní sex by se každopádně neměl vůbec uspěchat. Lékaři doporučují začít až gynekologické prohlídce, která by se měla uskutečnit 6 týdnů po porodu, kdy se organismus ženy vrací do stavu jako před otěhotněním. Ale to není to hlavní, co by mělo být v pořádku. Žena se musí na sex cítit a neměla by se do něj nutit. Častým problémem je nevyspání a vyčerpání matky, kdy sex bývá to poslední, na co ženy myslí. Muž by tak měl být ohleduplný a nenaléhat, pokud s dítětem pomůže a pohlídá ho, aby se matka mohla vyspat a odpočinout si, jistě bude pak lépe naladěná. Tak jak se po porodu změnila žena, může se zdát, že nic není tak, jak bylo před otěhotněním. Žena začne jinak vnímat své tělo, změní se i prožívání orgasmu.

Pokles zájmu o sex

U mužů může pokles zájmu o sex způsobit už samotný fakt, že partnerka otěhotněla a následně porodila. Muž přestane vidět v partnerce ženu a vidí ji už jen jako matku. Budoucí otec by si měl rozmyslet, zda chce být u porodu svého dítěte. Vidět ženu trpět kvůli porodu a vidět samotný porod může velmi negativně ovlivnit sex.

U žen pokles způsobí už výše zmíněné otázky, kdy si ženy přijdou nehezké, kdy stále nemají shozená nabraná kila a jsou vyčerpané. Na snížení libida se v důsledku kojení podílí i snížená hladina ženského pohlavního hormonu. Problémem mohou být i ochablé svaly pánevního dna. Další kapitolou jsou ženy, které se příliš soustředí na dítě a partnera odsunou na pověstnou druhou kolej a mateřství se pro ně stane vším.

 

Starší příspěvky:
Copyright: frugo / 123RF Stock Photo
Proč ženy nechtějí sex

Proč ženy nechtějí sex Proč ženy nechtějí sex - Je běžné, že v každém vztahu chce sex vždy jeden z...

Zavřít