Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/89122/virtual/www/domains/smyslnavasen.cz/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Sex v pozdějším věku - Smyslná Vášeň

Sex v pozdějším věku

Sex už dávno není tabu, je to téma, o kterém se často mluví, o čem se však mluví velmi málo, je sex v seniorském věku. Otázkou je, co je seniorský věk? Padesát, šedesát, sedmdesát i osmdesát let. Sexu se lze oddávat v každém věku, vždy záleží na konkrétní dvojici.

S věkem sice klesá sexuální apetit, ale neznamená to, že by se starší lidé neoddávali sexuálním radovánkám. Ve starším věku se přidávají zdravotní potíže či vyhasnutí sexuální touhy. Výhodou sexu v pozdějším věku je absence malých dětí, které mohou kdykoliv přiběhnout a hlavně dostatek času, kdy senior nemusí spěchat do práce. Trocha statistiky – výzkum ukázal, že 89 % vdaných žen a 87 % ženatých mužů ve věku 60 – 64 let je stále sexuálně aktivní. Ve věku nad 65 let už počty klesají a projevují se velké individuální rozdíly. Zajímavé je, že 25 % žen a 29 % mužů i ve věku vyšším 80 let je stále sexuálně aktivní.

Problémy mužů

Nejčastějším problémem mužů bez ohledu na věk jsou různé erektilní dysfunkce. Ve starším věku trvá déle, než se muži (ale týká se to i žen) vzruší. Pokud problémy s erekcí nejsou jen přechodné, je vždy na místě vyhledat lékaře, který naordinuje léčbu, případně doporučí vhodné léky s ohledem na další nemoci, které mohou seniora tížit.

Problémy žen

Ženy ve starším věku může trápit nedostatečné zvlhnutí sliznice, pohlavní styk je pak bolestivý a sex tak není příjemný a může to znamenat konec radovánek i kvůli strachu. Pokud má žena tento problém jen při sexu, stačí zajít do lékárny či drogerie a zakoupit lubrikační gel, modernější babičky, které se stydí takové zboží kupovat, mohou využít internetových obchodů, které zajistí diskrétnost.

Rada na závěr

Vždy by partneři měli dbát na své zdraví a zbytečně se nepřepínat, v pozdějším věku už není takový důraz kladen na výdrž, ale na vzájemnou něžnost a intimitu.

 

Starší příspěvky:
Copyright: vesnacvorovic / 123RF Stock Photo
Sex s nástupem mateřství

Pro ženu znamená porod dítěte velkou změnu ve všech oblastech života, i v té sexuální oblasti. Porod mění a do...

Zavřít