Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/89122/virtual/www/domains/smyslnavasen.cz/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Sexuální dysfunkce - Smyslná Vášeň

Sexuální dysfunkce

Sexuální dysfunkce lze chápat jak poruchy sexuální výkonnosti. Dysfunkce nekomplikují sexualitu jen mužům, ale prakticky ovlivňují pohlavní život celého páru. Lidé si myslí, že nejčastějším problémem je z pohledu mužské sexuality porucha erekce, ale statistiky říkají něco jiného. Mnohem častější je porucha ejakulace, která postihuje každého pátého muže.

Bohužel každý muž si hned neuvědomí, že má problém. Potíže si připustí až ve chvíli, kdy častěji sexuálně neuspokojí partnerku a tím se začne zhoršovat jejich vzájemné partnerské soužití. Statistika mluví jasně, jen pouhých 9 % mužů vyhledá kvůli problému lékaře a zbytek o takové možnosti ani neuvažuje.

Předčasná ejakulace

V průměru muž vyvrcholí po třech minutách pohlavního styku, žena v průměru po třinácti minutách, někde je uváděno i 7 minut. Problém začíná, kdy muž nemá kontrolu nad vlastní ejakulací a vyvrcholí do maximálně dvou minut od počátku styku. Muž trpící předčasnou ejakulací si nijak sexuálně nestrádá, protože sám vyvrcholení dosáhne, i když rychleji.

Tato dysfunkce může mít celou řadu příčin, od psychologických až po organické, může se objevit i jako vedlejší účinek léků nebo užívání drog.

Sexuální dysfunkce u žen

Část odborníků tvrdí, že ženy sexuálními dysfunkcemi netrpí a že jde jen o výmysl farmaceutických firem, aby mohly prodávat léky, které tuto “dysfunkci” řeší. Ale opak je pravdou a i ženy mají své problémy. Může se jednat o vaginismus, anorgasmii nebo bolest při milování.

Vaginismus

Při vaginismu jsou poševní svaly příliš sevřené, takže nemůže dojít k pohlavnímu styku. To jím však nebrání vzrušit se a pociťovat orgasmy. Ženy tuto skutečnost nemohou vůlí ovlivnit, na vině opět jsou psychologické či fyzické faktory. Problém se týká především mladých žen na počátku sexuálního života. Porucha může dlouho přetrvávat, ale lze odstranit kombinací gynekologické a psychoterapeutické léčby.

 

Starší příspěvky:
Copyright: verbaska / 123RF Stock Photo
Sex v pozdějším věku

Sex už dávno není tabu, je to téma, o kterém se často mluví, o čem se však mluví velmi málo,...

Zavřít