Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/89122/virtual/www/domains/smyslnavasen.cz/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Velký věkový rozdíl - Smyslná Vášeň

Velký věkový rozdíl

Říká se, že láska i hory přenáší. Ten, kdo miluje, neřeší ostatní podstatné i méně podstatné věci. Mezi rovnocennými partnery není důležitý jejich věk, ale schopnost, jak se jako pár spolu domluví. Podle různých průzkumů vyplynulo, že ideální věkový rozdíl mezi partnery je přibližně čtyři roky a ve vztahu je starší muž. Ženy si vybírají starší muže s vidinou finanční i vztahové jistoty. Správný věkový rozdíl však neexistuje, pro každého je ta hranice jiná a může se v průběhu života měnit.

Pro a proti – starší muž a mladší žena

Většinu žen láká starší muž, protože už často vědí, co v životě chtějí a jdou za svým cílem. Mají více životních zkušeností a nemají už zájem o prohýřené noci, nalezli už jakýsi klid. Starší muži bývají tolerantnější a nelpí tolik na maličkostech. Co se na počátku vztahu může být výhodou, časem stane se nevýhodou. Již zmiňovaný klid se může změnit na pohodlnost a starší muž může chtít trávit raději více času doma a třeba i sám a nechce podnikat s mladší ženou a případně dětmi stále nějaké výlety a sportovní akce. I samotné rozhodnutí, zda děti mít či ne, je se starším partnerem složitější, často už děti má a na další nemá energii. S rostoucím věkem se mužům zhoršuje zdravotní stav, objevují se velké odlišnosti v sexu. Žena se navíc v relativně mladém věku může stát z rovnocenné partnerky pečovatelkou o starého muže a bohužel musí počítat i s variantou, že se stane vdovou.

Pro a proti – mladší muž a starší žena

Druhá varianta je méně častá. Tvrdí se, že mladší muži vyhledávají starší ženy kvůli sexuálním zkušenostem, pocitu zabezpečení nebo hledají náhradu za nevydařený vztah s matkou, tzv. Oidipovský komplex. Obecně jsou důvody stejné jako v první variantě. Problém nastává, pokud žena zestárne až moc. Zatímco z žen jsou pečovatelky, většina mužů to neumí a raději prchá za mladšími.

 

Starší příspěvky:
Copyright: ekina / 123RF Stock Photo
Těhotenství a sex

Těhotenství a sex Těhotenství a sex - Sexu se ženy nemusí vzdávat ani v průběhu celého těhotenství. Samozřejmě jen za...

Zavřít