Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/89122/virtual/www/domains/smyslnavasen.cz/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Ženský orgasmus - Smyslná Vášeň

Ženský orgasmus

Literatura uvádí, že přibližně 20 – 30 % žen nedosahuje při souloži vaginálního orgasmu nikdy, nebo jen málokdy. Tento jev se nazývá anorgasmie a je asociován s psychologickými, sociálními nebo emocionálními faktory. Může to být dáno introverzí, emocionální nestabilitou, nezkušeností, ale i pohlavním zneužíváním v dětství, depresemi, apod. Vliv může mít i velikost penisu při souloži.

Orgasmus je pohlavní vyvrcholení spojené s výrazným emočním zážitkem, při němž se pánevní svalstvo a svaly orgánů v malé pánci mimovolně stahují.

Základní druhy ženského orgasmu

1) Klitoriální – nejznámější a nejsnáze dosažitelný orgasmus, snadno i malých holčiček. Až 90 % žen zvládne tento orgasmus pomocí masturbace. Stačí jen správně stimulovat klitoris a jeho okolí rukou nebo čímkoliv jiným. Následuje mnoho intenzívních a krátkých stahů v rychlém sledu se zrychlením dýcháním a jemným pulsováním vyvrcholení doznívá.

2) Vaginální – až 70 % českých žen nemůže dosáhnout orgasmu drážděním uvnitř pochvy, alespoň jsou o tom přesvědčeny, správným tréninkem je toho schopna každá. Záležet může i na poloze obou partnerů při milování.

3) Kombinovaný – orgasmus, kdy je současně stimulován klitoris i vagina.

Další druhy ženského orgasmu

4) Spontánní – dosažení orgasmu bez pohlavního styku, či jiného mechanického dráždění. Sexuálním nástrojem je v tomto případně mozek a jeho myšlenky, které ženu dovedou až k vyvrcholení.

5) Mokrý – nejen muži jsou schopni „ejakulovat“. Určité procento žen může prožít mokrý orgasmus, kdy se uvolní tekutina, sekret ze žláz v okolí močové trubice při dráždění.

6) Noční – při erotickém nebo jinak dráždivém snu může pochva dostat podnět z mozku, že mu zvlhnout a sexuálně reagovat.

7) Anální – drážděním konečníku je možné dosáhnout orgasmu, i když ne častého.

Ne každá žena je schopna docílit orgasmu, pomoci může cvičení a posilování pánevního svalstva. Mnoho žen se před partnerem stydí, tady může pomoct masturbace a prozkoumávání vlastního těla.

 

Starší příspěvky:
back-pain-1491803_640
Masáže šité pánům na míru

Patříte mezi pravidelné návštěvníky masérského salónu, ale máte pocit, že jste už vyzkoušeli všechny možné techniky na zádech, rukou, nohách...

Zavřít