Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/89122/virtual/www/domains/smyslnavasen.cz/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Život bez sexu - Smyslná Vášeň

Život bez sexu

Umíte si představit život bez sexu? Většina lidí v produktivním věku žije bez sexu pouze po omezenou dobu, například když jsou bez partnera či vážně nemocní. Sex je přirozený stejně jako dýchání. Přesto existují lidé, pro které sex nic neznamená. Některé ženy, tím pádem i jejich partneři, s narozením dítěte spolu přestanou mít sex, doba bez sexu je různá, ale může se prodloužit až na několik let.

Asexualita

Na celém světě je podíl asexuálních osob odhadován řádově v jednotkách procent populace. Asexualita je označení pro absenci sexuální touhy, což znamená, že takového člověka nepřitahuje prakticky nikdo (muži ani ženy, děti, zvířata, apod.), ale přesto se tím nevylučuje sexuální touha, schopnost a potřeba masturbace nebo sexuálního styku. Často však tito lidí sex vůbec neprovozují, nebaví je, obtěžuje je, nic jim nedává nebo vyvolává znechucení.

Celibát

Celibát je závazek žít bez manželství, případně se vyvarovat pohlavního styku. Je tradičně spjat s mnišstvím mužů i žen. K dobrovolnému celibátu se muži i ženy rozhodují z různých důvodů, příkladem mohou být předchozí špatné zkušenosti se sexem, vážná nemoc sebe nebo partnera nebo třeba vyšší věk.


Co může způsobit život bez sexu?

Pro většinu lidí je život bez sexu utrpením. Málokdo má silný a pádný důvod k tomu, aby se intimností vzdal. Pokud jsou lidé z nějakého důvodu nuceni obejít se bez sexu, může jim to způsobovat spoustu problémů. Nedostatek nebo absence sexu můžu způsobit stres, podrážděnost, nervozitu, bolesti hlavy, přecitlivělost, obecnou nespokojenost se vším a pocit, že nic nemá cenu. Pokud se jeden z partnerů rozhodne pro absenci sexu, aniž by měl zdravotní důvod, nastává problém, pokud druhý z partnerů se k takovému kroku nerozhodne. Nedostatek sexu bývá častým důvodem k nevěře. Manželství či dlouhodobá partnerství bez sexu jsou mnohem častější, než si lidé myslí.

 

Starší příspěvky:
"PonyPlay" by SFWheelchair
Sexuální praktiky

Samotný sex je spojený se sexuálními praktikami, což jsou vlastně nejrůznější sexuální polohy. Sexuálních praktik je tolik, že je zcela...

Zavřít